Hledáte inspiraci na dekoraci do dětského pokoje nebo na dětskou oslavu, jejíž výroba je jednoduchá a rychlá? Zkuste náš papírový kaktus.

Na výrobu potřebujete:

  • Karton (my jsme použili starou krabici)
  • Temperové barvy Primo
  • Temperové 3D barvy Primo v lahvičce s úzkým hrotem
  • Tužku
  • Lepidlo vinylové Primo/tavnou pistoli
  • Kancelářskou sešívačku

Postup
Na karton si nakreslete strukturu kaktusu (pamatujte, že každá část musí být dvakrát), to znamená květináč 2X, hlavní kaktus 2x a malé výhonky také po dvou kusech (množství výhonků si zvolte sami, dle toho, jak moc chcete mít kaktus košatý) => následně je budete lepit k sobě. Na menších částech kaktusu si udělejte výřez, aby se jednotlivé části mohly do sebe zasunovat.

Nyní budeme kaktus lepit k sobě. Menší části (výhony kaktusu) si k sobě přilepíme (vždy dva stejné kusy) a po obvodu jednotlivé části sešijeme sešívačkou, ať to dobře drží. U hlavního kaktusu nebudeme nic lepit jen ho sešijeme sešívačkou a spodní část přilepíme ke květináči. Květináč sešijeme pouze nahoře a zbytek necháme volný – spodní konce květináče zahneme ven a tím vytvoříme stojánek.
Temperovými barvami Primo natřeme všechny části kaktusu z obou stran po celém povrchu kaktusu, pomocí čar a křížků dotvoříme vzhled kaktusu – použijeme bílou 3D temperovou barvu v lahvičce s úzkým hrotem. Necháme zaschnout.
Nyní již můžete aranžovat. Na kaktus lze zapíchat různé sladkosti – my použili lízátka a máte krásnou narozeninovou dekoraci.

Použité produkty

Temperové 3D barvy PRIMO BASIC, sada

Použité produkty

Temperová barva PRIMO, 300 ml

Použité produkty

Lepidlo vinylové PRIMO, 1000 g